KİMİZ ? NELER YAPIYORUZ ?

Hayat kaynağımız olan su, doğanın bize sunduğu en değerli zenginliktir. Bu nedenle suyu çok iyi tanımak ve onu nasıl kullanacağımızı iyi bilmemiz gerekir. Bebeklikten yaşlılığa kadar her yaşta insan vücudunun suya ihtiyacı bulunmaktadır. Uzmanlar yetişkin insan vücudunun günlük fizyolojik su gereksinimini minumum 3 lt. olarak tespit etmişlerdir. Ülkemiz mineralli su kaynakları açısından çok zengindir. Ancak yapılan araştırmalar mineralli su tüketiminin ülkemizde yılda ortalama 3 lt./yıl, Avrupa da ise 100 lt./yıl civarında olduğunu ortaya çıkarmaktadır. Yani günlük içilmesi gereken mineralli su miktarını bir yılda içiyoruz. Minerallerin insan vücuduna olan faydaları saymakla bitmez, özellikle kalsiyum, magnezyum, ve flor kemik oluşumlarında, bikarbonat, sülfat ve karbondioksit mide-barsak sistemi ve safra kesesi, pankreas ve idrar yolları üzerinde doğrudan, metabolizma üzerinde de dolaylı etkilerinin olduğu uzmanlarca ifade edilmektedir

Köksu Maden Suları olarak, zengin mineralli suyumuzu tüm Türkiye’de tanıtmak ve mineralli su tüketimini alışkanlık haline getirip, sofra suyu şeklinde sizlere ulaştırmak, ekonomiye kazandırmak ilk hedefimizdir. Bunun için her türlü altyapı ve geliştirme çalışmalarımız sürekli devam etmektedir.

Suyun yanında yine Türkiye’de eksikliği hissedilen özel sağlık ve kozmetik ürünleri üretme hedeflerimizde mevcuttur. Ürünlerimiz arasında bulunan PELOİD PELOMİN (TERMAL KİL MASKESİ – TERMAL ÇAMUR) buna en güzel örnektir. Şu anda tüm TÜrkiye’de fizik ve rehabilitasyon amaçlı kullanılan çok özel bir üründür. Firma bünyemizde bulunan laboratuarımızda zengin mineralli suyu kullanarak yapacağımız DOĞAL ürünler üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Yakın gelecekte Türkiye’nin en iyi sağlık ve kozmetik firması olmayı hedefliyoruz.

Menü
WhatsApp chat