Telefon
WhatsApp
Fason Kil maskesi üretimi

Sağlık bakanlığından ruhsatlı yardımcı tedavi ürünü olan  Peloid (kil maskesi)  üretimine 2006 yılında başladık. Şu anda Peloid Pelomin’i (kil maskesi, çamur) hastaneler baştan olmak üzere seçkin güzellik salonları, kaplıcalar ve otellere vermekteyiz.

Peloid konusu Türkiye’de pek bilinmemektedir. Genel olarak peloid, doğada jeolojik veya jeobiyolojik olaylar sonucu oluşan ve tıbbi amaçlı kullanılan organik ve inorganik maddeler içeren şifalı çamurlardır.

Doğada organik madde içeriğindeki değişimler yani olgunlaşması (matürasyon) tamamlanmış veya sürmekte olabileceği gibi hem sulu hem de katı halde bulunabilirler. Dolaysıyla doğada oluşum süreci orjini ve bunlara da bağlı olarak içerikleri çok değişik bulunmaktadır. Bu nedenlerle de bulundukları coğrafi bölgeler, elde edilmeleri, saklanma, paketlenme, tedavi ortamlarına ulaştırılmaları ve uygulama yöntemlerinde farklılıklar yanında kullanımlarında insan üzerine de özgün etkileri görülmektedir. Üretimini yaptığımız peloid (kil maskesi) hem tedavi maksatlı, hemde cilt bakımı maksatlı kullanılmaktadır. Kullandığımız beyaz kil Türkiye’de ruhsatlanmış tek üründür. Üretimini senelerdir yapmaktayız ve Türkiye içinde muadili bulunmamaktadır.

Bir çok firmaya fason olarak kil maskesi üretimi ve desteği verdik.  Özellikle kil maskesi olarak Türkiye’de öncü bir yere sahibiz.

Bu tecrübe ve bilgi birikimini fason üretimlerde de kullanmaktayız.TEKLİF FORMU