Telefon
WhatsApp

Peloid pelomin

Hakkımızda

Kökleri yüzlerce yıl önceye giden bir sağlık geleneğinin temsilcisi: KÖKSU MADEN SULARI SAN VE TİC.LTD.ŞTİ

Bilinen tarihi 1611 yılında Evliya Çelebi Seyahatnamesine dayanan Tuzla İçmelerinin insan sağlığı için önemini anlayan Mustafa Kemal Atatürk’ün emri ile 1927 yılında, arazinin imtiyaz hakkı üç doktor ve iki iş adamının kurduğu Anonim Şirkete verilmiştir.

1927 yılında kurulan Tuzla İçmeler A.Ş. Günümüze kadar gelmekle birlikte 1970 yılından itibaren iyi işletilmemiş ve ihmal edilmiştir.

1990 yılında Yönetim Kurulunun değişmesinden itibaren Tuzla İçmeleri yeni ve modern çehresine kavuşmaya başlamıştır. Yeni yönetim kurulu 1991 yılında bu eşsiz doğal zenginliği koruma altına aldırmak için anıtlar kuruluna müracaat etmiştir. Daha sonra 1993 yılında İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Araştırma ve Uygulama Merkezi ile temasa geçilmiş kaynak suyu analizleri yaptırılmış, suyun nitelikleri ve tıbbi raporu tam olarak tespit edilmiştir. 1990 yılından beri gerek Büyük İçmelerde gerekse Küçük İçmelerde yatırımlara başlanmış ve on yılların yıprattığı tesisler restore edilmiştir. Her şeyin ötesinde mineral suların ulusal bir hazine olduğunun bilincinde olan yönetimimiz üniversiteden destek ve danışmanlık alarak Tuzla Kaplıcalarının Türkiye ekonomisine en üst düzeyde katkısını sağlamayı amaç edinmiştir.

Köksu Maden Suları San ve Tic Ltd.şti  2003 yılında  kurulmuştur.

1935 yılında Sağlık Bakanlığının 3 nolu maden suları,kaplıca ve içmeler ruhsatnamesi ile şifa hassaları tespit edilerek ruhsatlandırılan, İstanbul  Tıp Fakültesince hazırlanan tıbbı raporla şifa özellikleri belirlenen ve 2004 yılında Sağlık Bakanlığınca ruhsatı yenilenerek 2005 yılında kutulanarak satılmak üzere işletme ruhsatı verilen tarihi değeri ve şifası olan  İstanbul’un tek doğal maden suyudur.

%100 Doğal ve hiç bir katkı maddesi içermeyen ürünümüz PELOMİN ülkemizin doğal zenginlikleri arasında önemli yere sahip madenimizden elde edilmektedir. Diğer Peloidlerin aksine rengi kremsi beyazdır. Binlerce yılda oluşumunu tamamlamış mineraller açısından çok zengin ve humin oranları oldukça yüksek bir Peloiddir. PELOMİN adını peloidden alır.

Doğal oluşumu yüksek değerli madenlerden çıkarılan taşların toprak haline getirilerek ve TUZLA İÇMELER ŞİFALI SULARININ birleştirilmesiyle zengin mineralli krem elde edilir ve aynı şekilde sterilize edilerek paketlenip sizlere sunulmaktadır.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve RUHSATLI olan ürünümüz, Ülkemizin en iyi laboratuarlarında incelenmiş ve değerleri belgelenmiştir. Peloidler kapsamında Türkiye’nin ilk onaylı peloididir. (Termal Çamur)

Köksu Maden Suları San. ve Tic. Ltd. Şti.

 

Hakkımızda

TEKLİF FORMU